5 wskazówek, jak podróżować, gdy nie masz pieniędzy

Matthew Kepnes lub „Nomadic Matt”, amerykański ekspert w dziedzinie podróży mówi, że nadal możesz podróżować po świecie, nawet jeśli masz niewiele lub nie masz pieniędzy. Trzeba mieć Podróżowanie jako priorytet, jeśli ktoś chce być w stanie zapisać na to. Oznacza to, że zamiast wydawać na gadżety, inne rzeczy lub zakupy, oszczędza się na podróż.

„Matthew Kepnes, lub „Nomadic Matt”, to amerykański ekspert podróżniczy, autor bestsellerów New York Timesa i bloger. Jego prace były publikowane w New York Times, CNN, National Geographic, Huffington Post, Wall Street Journal i BBC.”Źródło: Wikipedia Nomadic Matt

Autor otrzymał pytania bez pieniędzy jako najczęściej zadawane pytanie. Autor pisał o tym problemie wiele razy w swoich postach, e-mailach, tweetach i postach na Facebooku. Tutaj dzieli się kilkoma wskazówkami, jak można to zrobić:

Praca Za Granicą.

Możesz nie zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy w swojej pracy. Dlaczego więc nie pracować za granicą? W każdym razie, nie budujesz kariery, ale oszczędzasz na podróże. Istnieje wiele miejsc pracy dostępnych za granicą, takich jak bycie barmanem lub pracownikiem hostelu.

Uczyć Angielskiego Za Granicą.

Matt sfinansował swoje podróże nauczając w Tajlandii. Wielu innych zarabiało tysiące dolarów ucząc angielskiego w Korei Południowej.

Pobyt U Mieszkańców Za Darmo.

Istnieje strona o nazwie Couchsurfing, gdzie można połączyć się z mieszkańcami i uzyskać zakwaterowanie za darmo. Czasami dostajesz pokój, czasami kanapę, czasami materac, ale zawsze jest za darmo.

Korzystanie Z Ekonomii Współdzielenia.

Witryny takie jak Airbnb i dzielenie kanapy zmieniły grę podróżniczą i uczyniły podróże bardziej dostępnymi dla wszystkich. Możesz nawiązać kontakt z miejscowymi. Miejscowi wiedzą, który supermarket jest najtańszy, które sklepy oferują najlepszą sprzedaż i gdzie można znaleźć bary i restauracje z najlepszym jedzeniem w najniższych cenach. Rozmowa bezpośrednio z nimi daje dostęp do tej wiedzy.

Gotuj Posiłki.

Gotowanie własnych posiłków zaoszczędzi Ci wiele. W każdym razie, nie trzeba zawsze jeść na mieście. Jeśli dzielenie kanapy, gospodarze zwykle mają własne kuchnie. Zapakuj własny pojemnik i sztućce i zrób kanapki i sałatki w podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *