Alternatywa Angkor Wat: odkrywanie zapomnianych Ruin Kambodży

Imperium Khmerów udało się zbudować coś, co wydaje się być największym zabytkiem religijnym na świecie, stopniowo stając się symbolem i ikoną Kambodży. Nic dziwnego, że wielu turystów chciałoby odwiedzić słynne świątynie Angkor Wat.

Podróżnicy poinformowali dziś, że pomimo wzrostu cen rozpoczynającego się w lutym ubiegłego roku, napływ turystów nadal odwiedza słynne miejsca. 2011-12-23 19: 50: 00 Jeśli ludzie chcieli odwiedzić off-beaten tracks, oto alternatywne miejsca, aby zobaczyć więcej niż tylko Angkor Wat.

Banteay Chhmar jest jedną ze świątyń w kraju zbudowanych w epoce Angkor w prowincji Banteay Meanchey. Na kamiennych murach znajduje się kilka ciekawych płaskorzeźb, takich jak ich książę walczący z demonem i niektóre ćwiczenia wojskowe wykonywane przez Khmerów.

Z powodu swojej historycznej wartości przez wiele lat ulegał licznym grabieżom. Urzędnicy chcieli, aby Banteay Chhmar został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aby chronić świątynię dla przyszłych pokoleń. Ma dziewięć innych świątyń satelitarnych, które podróżni mogą odwiedzić i spojrzeć na ich wieże i kolumny, choć wypełnione liściami przez wieki.

Podróżnicy mogą również zagłębić się w inne niż słynny Wat, który jest poprzednią stolicą Imperium Khmerów, Koh Ker. Ponieważ kiedyś było to wspaniałe miasto z okresu Angkor, spodziewaj się niesamowitych rzeźb, posągów lub budynków znalezionych w pobliżu. Największą świątynią znajdującą się na Koh Ker jest siedmiostopniowy budynek o nazwie Prang. Najlepszym sposobem na delektowanie się tym doświadczeniem jest wynajęcie lokalnej społeczności podczas przejażdżki wózkiem wołowym po miejscu.

Sambor Prei Kuk jest jedną z świątyń, które powinny być odwiedzane przez podróżnych w przypadku Angkor Wat robi się intensywnie tłoczno. W Samborze znajdowało się 1400-letnie miasto Chenla z ponad 140 świątyniami, posągami i płaskorzeźbami, które można znaleźć w okolicy. Najbardziej znaną ikoną znalezioną na miejscu jest trójdzielna głowa w centrum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *