Jakie są środki ostrożności podczas podróży z psem?

Podróżowanie z psem nie jest łatwe, ale pozostawienie swojego zwierzaka samego w domu też nie jest fajne. Więc rozwiązaniem jest zabranie ze sobą futrzanego przyjaciela w podróż, prawda? Bez wątpienia.

Podobnie jak psy sprawiają, że twój dom jest dla ciebie przyjemniejszy, mogą również sprawić, że Twoja podróż będzie przyjemniejsza.

Jednak podróżowanie z psem może być bardzo stresujące zarówno dla Ciebie, jak i Twojego psa. Podczas gdy niektóre psy, takie jak filiżanka Goldendoodle, mogą podróżować bez problemów zdrowotnych na drodze lub w miejscu docelowym, inni uważają podróżowanie za nieprzyjemne doświadczenie.

Z tego powodu, jeśli planujesz podróż ze swoim czworonożnym zwierzakiem, są pewne rzeczy do rozważenia, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Tutaj znajdziesz kilka wskazówek na temat środków ostrożności w podróży, aby podróżować z psem bez problemów.

 

Zaktualizowane znaczniki identyfikacyjne.
Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się podróżować, upewnij się, że twój pies ma odpowiednie i aktualne identyfikatory przez cały czas.

Tagi zwierząt muszą zawierać aktualne informacje, w tym imię i nazwisko, adres i szczepienia.

Nie zapomnij o lekach.

Jeśli twój pies jest leczony, nie zapomnij zabrać ze sobą leków podczas podróży! Ważne jest również, aby nosić leki zapobiegawcze, w tym niektóre dla pcheł lub kleszczy.

Nie podawaj swojemu psu środków uspokajających.
Niektórzy ludzie uważają, że dając ich psy środki uspokajające przed lotem pomoże im zachować spokój i uniknąć ataków paniki lub lęku. Jednak Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii zaleca, aby nie podawać zwierzętom środków uspokajających podczas podróży samolotem.

Eksperci twierdzą, że środki uspokajające mogą zwiększyć ryzyko problemów z sercem i oddychaniem podczas lotu, twierdząc, że koty i psy o krótkim nosie są bardziej podatne na problemy z oddychaniem podczas lotów.

Zrób listę weteranów.
Prewencyjna wskazówka dla podróżujących z psami jest sporządzenie listy szpitali ratunkowych i lekarzy weterynarii przed podróżą. Musisz zrobić listę tych szpitali, które pracują 24 godziny na dobę i są blisko hotelu, w którym się zatrzymasz.

Mając te informacje może pomóc rozwiązać wszelkie nagłe problemy lub nagłe sytuacje ze swoim zwierzakiem natychmiast. Mam nadzieję, że twój ukochany pies będzie w porządku i nie będziesz musiał korzystać z tej listy, ale bycie ostrożnym może uchronić Cię przed stresującymi sytuacjami!

Przynieś wodę z domu.
Twoje zwierzę musi pić wodę podczas podróży. Zalecamy jednak zabranie wody butelkowanej, ponieważ woda pitna z obszaru, do którego zwierzę nie jest przyzwyczajone, może powodować rozstrój żołądka. To byłoby bardzo niewygodne dla Twojego małego futrzastego przyjaciela!

Rozważ mikrochipowanie swojego psa.
Kolejną wskazówką, którą możesz śledzić podczas podróży ze zwierzętami jest wszczepienie mikroprocesora w psa przed podróżą.

Dzięki mikroczipowi będziesz miał większą szansę na odnalezienie swojego zwierzaka, jeśli zgubi się podczas podróży, zwłaszcza jeśli jest to mały pies, taki jak filiżanka Goldendoodle.

Należy również upewnić się, że chip jest zaprogramowany z najnowszych informacji kontaktowych, jeśli zwierzę jest mikrochipped. Takie informacje muszą zawierać numer telefonu komórkowego.

Trenuj swojego zwierzaka, aby przebywał w skrzyni
Wiele osób uważa, że używanie skrzyń dla psów jest okrutne i nieprzyjemne, ale w rzeczywistości jest bardzo przydatne.

Podczas podróży zwierzęta spędzają więcej czasu w skrzyniach niż są przyzwyczajone. Dlatego zaleca się, aby twoje zwierzę spędziło trochę czasu w skrzyni na kilka dni przed podróżą.

W ten sposób twój pies przyzwyczai się do bycia w środku, odczuwając mniejszy niepokój.

Ogranicz posiłki psa przed podróżą.
Źle się czułeś podczas podróży po jedzeniu? Psy czują to samo! Z tego powodu zalecamy ograniczenie posiłków psa przed wyjazdami, zwłaszcza jeśli są one długie.

Eksperci twierdzą, że zwierzęta powinny podróżować na prawie pusty żołądek, aby uniknąć rozstroju żołądka lub wypadków.

Jeśli masz pytania na ten temat, możesz porozmawiać z weterynarzem i poprosić o radę.

Uzyskać świadectwo zdrowia.
Jeśli planujesz podróżować ze swoim psem, należy również zwrócić szczególną uwagę na wymogi prawne związane z podróżowaniem ze zwierzętami.

Aby przekroczyć granice państwowe, niektóre organy wymagają aktualnego świadectwa Inspekcji Weterynaryjnej lub świadectwa zdrowia.

Należy zbadać proces, aby uzyskać świadectwo zdrowia w swojej okolicy. Prawo zazwyczaj wymaga wypełnienia formularza przez lekarza weterynarii w ciągu dziesięciu dni przed podróżą.

Wsiądź do samolotu jako ostatni.
Kolejną z najbardziej przydatnych wskazówek dla właścicieli psów, którzy chcą podróżować ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, jest czekanie do ostatniej chwili na wejście na pokład, jeśli to możliwe. Jest to korzystne, jeśli twój piesek pozostanie w taksówce podczas podróży.

Powód? Walka w ostatniej chwili zmniejsza ilość czasu twój zwierzak będzie sam!

Wybierz hotel przyjazny dla zwierząt.
Jeśli podróżujesz ze swoim psem, musisz upewnić się, że hotel, w którym się zatrzymasz, akceptuje zwierzęta. Niektórzy akceptują tylko małe rasy-filiżanka Goldendoodle jest idealna w takich przypadkach-lub psy z określonym limitem wagi.

Gdy jesteś w hotelu, zminimalizuj czas, w którym zostawisz swojego zwierzaka w pokoju bez opieki, jeśli konieczne jest pozostawienie go w spokoju.

Ponadto, gdy opuszczasz hotel, poinformuj recepcję, że twój pies jest w pokoju. Możesz również zostawić znak „nie przeszkadzać” na drzwiach i poinformować personel recepcji, jak się z Tobą skontaktować w nagłych przypadkach.

BONUS: Więcej wskazówek dotyczących podróżowania ze zwierzętami.
– Jeśli podróżujesz samochodem, często zatrzymuj się, aby przejść do łazienki i ćwiczyć.

– Nigdy nie zostawiaj swojego zwierzaka samego w samochodzie, jeśli zatrzymasz się, nawet jeśli jest to szybki przystanek.

– Umów się na wizytę u weterynarza swojego zwierzaka w celu sprawdzenia przed podróżą.

– Wybierz lot bezpośredni, jeśli to możliwe.

– Upewnij się, że skrzynia Twojego zwierzaka jest prawidłowo zidentyfikowana.

– Przygotuj zestaw podróżny z rzeczami, których potrzebuje twój pupil.

Podsumowując.
Podróżowanie ze swoim zwierzakiem może być pięknym doświadczeniem. Jednak trzeba być bardzo ostrożnym i zwracać uwagę na istotne aspekty dla ich zdrowia, bezpieczeństwa i komfortu.

Jak już wspomnieliśmy, każdy pies jest wyjątkowy i każdy inaczej zareaguje na podróż. Podczas gdy niektóre rasy mogą być lepiej przystosowane do długich podróży, zwłaszcza małych, takich jak filiżanka Goldendoodle, niektóre psy mogą czuć się bardzo zestresowane zarówno w podróży pojazdem, jak i samolotem.

Z tego powodu, oprócz porad takich jak te w tym poście, musisz poznać swojego futrzanego przyjaciela i wiedzieć, co musisz zrobić, aby podróż była przyjemna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *