Podróżujesz do tropikalnego miejsca? Oto 5 wskazówek, które pomogą chronić Cię przed słońcem

Nie bez powodu tak wiele znanych miejsc podróży jest ciepłych przez cały rok. Jasny słoneczny dzień jest zawsze mile widzianym widokiem, nawet jeśli Twoje wakacje nie obracają się wokół dni na plaży. Jednak słońce również uszkadza skórę i jest zwykle bardziej szkodliwe dla ludzi, którzy pochodzą z regionów o chłodniejszej pogodzie. Innymi słowy, do dokładnego rodzaju ludzi, którzy kochają wakacje w tropikalnych miejscach.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie wrócisz z podróży czerwony jak krewetki i zrzucanie skóry, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo przed słońcem.

1-postępuj zgodnie z zalecanymi protokołami ochrony przeciwsłonecznej
Tak, to może być irytujące, ale nie ma obejścia go. Jeśli chcesz uzyskać jak największy efekt z kremu przeciwsłonecznego, należy zastosować go co najmniej 15 minut przed wyjściem z domu. Potrzeba trochę czasu, aby krem przeciwsłoneczny prawidłowo się ustawił i stał się w pełni aktywny.

Krem przeciwsłoneczny powinien zakrywać każdą część skóry, która nie jest zakryta ubraniem, w tym twarz, szyję, uszy i czubki stóp. Krem z filtrem przeciwsłonecznym należy stosować nawet wtedy, gdy dzień jest pochmurny, ponieważ chmury niekoniecznie zatrzymają szkodliwe promieniowanie UV. Krem przeciwsłoneczny należy nakładać ponownie co dwie godziny, aby zapewnić maksymalną ochronę.

2-Wybierz odpowiedni krem przeciwsłoneczny
Oprócz prawidłowego stosowania kremu z filtrem przeciwsłonecznym, musisz również być mądry, który produkt wybierzesz. Podczas gdy Tanie filtry przeciwsłoneczne mogą pomóc w zapobieganiu poparzeniom słonecznym, jeśli martwisz się rakiem skóry, potrzebujesz ochrony przeciwsłonecznej o szerokim spektrum działania. Są one zazwyczaj klasyfikowane w celu ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB. I powinieneś wybrać wodoodporny krem z filtrem przeciwsłonecznym, aby woda i pot nie zmyły go podczas dnia.

Warto również zapoznać się z lokalnymi przepisami przed wyjazdem, ponieważ niektóre regiony sugerują lub wymagają, aby odwiedzający nosili ekologiczny i bezpieczny krem przeciwsłoneczny. Hawaje zakazały ostatnio stosowania filtrów przeciwsłonecznych zawierających na przykład oksybenzon i oktinoksat.

3-Chroń usta
Noszenie kremu przeciwsłonecznego na ustach jest możliwe, ale całkowicie nieprzyjemne. Łatwiej jest chronić usta, nosząc balsam do ust lub szminkę zawierającą krem z filtrem przeciwsłonecznym. Pobyt uwodniony pomoże również zatrzymać usta z coraz spierzchnięte.

4-Przejdź do akcesoriów
Duży kapelusz i ładna para odcieni nie tylko będą dobrze wyglądać na Twoich profilach w mediach społecznościowych. Pomagają chronić twoje ciało i oczy przed słońcem. A jeśli nie zamierzasz zanurzyć się w oceanie, możesz nosić koszule z długimi rękawami Wykonane z lekkich tkanin. Te zmniejszą ekspozycję na słońce, nie sprawiając, że pocisz się wszędzie.

Pamiętaj, że tanie okulary przeciwsłoneczne często nie zapewniają prawdziwej ochrony przed promieniowaniem UV. Najbezpieczniejszą opcją jest zakup okularów przeciwsłonecznych z tych samych miejsc, w których kupiłbyś okulary na receptę w swoim kraju, a konkretnie powiedz im, że chcesz soczewki z ochroną przed promieniowaniem UV.

5-Obserwuj, gdy wychodzisz na zewnątrz
Słońce jest często w najcięższych między 10 rano i 4 po południu, który jest również Godziny szczytu dla ilości promieniowania UV w atmosferze. To okres 6 godzin, w którym powinieneś pozostać w środku jak najwięcej, jeśli twoim celem jest uniknięcie uszkodzenia przez słońce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *