Samo za poželeti: 5 najposlušnijih rasa pasa – lako se dresiraju

Wiele ras psów z łatwością stanie się lojalnymi członkami rodziny, stanie się najbliższymi towarzyszami, sprawi, że fizycznie uciekniesz.

Jednak nawet najbardziej doświadczonemu właścicielowi psów trudno jest nauczyć niektóre z najbardziej upartych szczeniąt przestrzegania podstawowych poleceń.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem psa po raz pierwszy, czy dorastałeś ze zwierzętami domowymi, uświadomienie sobie, która rasa jest najłatwiejsza do wyszkolenia, może przynieść korzyści, jeśli nie chcesz spędzać godzin na szkoleniu czworonożnego przyjaciela.

Co ważniejsze, niektórzy właściciele mogą nie mieć czasu ani środków na wychowanie psa, który jest mniej podatny na posłuszeństwo z powodu traumy we wczesnym życiu.

Dlaczego ujeżdżenie psów jest tak ważne?
Ujeżdżenie szczeniaka nie tylko ułatwia Ci życie (pomyśl o mniejszych wypadkach, brzęczących meblach i głośnym szczekaniu), ale także pomoże psu zrozumieć granice w Twoim domu.

Żadne szczenię nie będzie cierpieć, by krzyczeć na niego z konieczności-chyba że nauczono go, gdzie prawidłowo oddawać mocz.

Niezależnie od tego, czy uczysz swojego psa podstawowych poleceń, czy chcesz, aby był wychowywany przez szczeniaka jako pies wystawowy, ujeżdżenie może być ważną częścią więzi ze zwierzęciem.

Kolejne najbardziej posłuszne rasy psów, które są wdzięczne za ujeżdżenie i coaching:

Owczarek niemiecki

Jeśli masz miejsce, aby pomieścić tę lojalną rasę, owczarki niemieckie są jedną z najbardziej posłusznych i pracowitych ras psów, więc są świetnymi szczeniętami dla właścicieli, którzy szukają jak najmniejszej przeszkody, jeśli chodzi o szkolenie.

Są ulubieńcami policji i wojska, ponieważ Owczarek niemiecki jest znany z szybkiego uczenia się nowych rzeczy.

Golden Retriever

Uwielbiane przez miłośników psów na całym świecie, golden retriever to bardzo miękkie i inteligentne psy, które mogą dobrze żyć w każdym gospodarstwie domowym.

Pomimo swojej wielkości dobrze wyszkolone golden retrievery są niedrogie, miękkie i szczęśliwe.

Uwielbiają się uczyć, co ułatwia ujeżdżenie, dlatego są doskonałym wyborem dla każdego właściciela psa, nawet całkowicie niedoświadczonego.

Pudel

Jest powód, dla którego standardowe, miniaturowe i wesołe pudle często zajmują wiodącą pozycję na wystawach psów.

Nie tylko wyglądają świetnie, ale zdrowe połączenie posłuszeństwa, inteligencji i zabawy czyni je idealnymi do nauki.

Są to psy, które mogą łatwo zapamiętać polecenia i podążać za nimi.

Karłowaty spaniel kontynentalny (papilon)

Wiele mniejszych psów ma reputację upartego, ale nie brodawczaka. To, czego im brakuje, jest równoważone przez inteligencję, chwaląc się imponującą umiejętnością rozumienia poleceń.

Border collie

Jeśli martwisz się treningiem swojego psa, border koli wkrótce cię uspokoi.

Te psy są spokojne w kryzysie, niezależne, ale lojalne i uważają całą rodzinę za godną ochrony.

Kiedy nie są przeszkoleni, te nieco niesforne psy mogą być destrukcyjne i uparte, ale ich inteligencja pozwala im szybko uczyć się i przestrzegać poleceń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *