Ten pies ma najsilniejszy kęs na świecie

KANGAL to rasa psów znana z imponujących rozmiarów i silnej budowy ciała, która jest pokryta grubymi włosami w różnych odcieniach szarości. Jego pełne imię to kangal coban köpeği, ale na świecie jest również znany jako kurdyjski Kangal i turecki Kangal. Ta rasa jest uważana za jeden z najlepszych psów stróżujących na świecie. Są bardzo odważni, szybcy, zwinni i lojalni wobec swoich obowiązków. Choć wydają się przerażające i bardzo opiekuńcze, są bezbożnymi gigantami, którzy zapewniają bezlitosną miłość swojemu właścicielowi. Ponadto, mimo że wielkie psy są psami stróżującymi, są z natury bardzo spokojne. W Turcji jest uważany za ich Narodowego psa, a jego postać znajduje się na Tureckiej marce pocztowej.

Rolnicy z dystryktu Kangal w prowincji Sivas w Turcji stanęli przed dużymi wyzwaniami. Drapieżniki, takie jak wilki i niedźwiedzie, nieustannie atakowały, a tym samym zmniejszały liczbę owiec. Potrzebowali kogoś, kto mógłby przeciwstawić się tym drapieżnikom i chronić owce i Posiadłość. W tym momencie pojawił się kangal. Nazwa pochodzi od miasta Kangal, a dziś psy te nazywane są Sivas Kangal lub Kangal Coban kopegi.

Psy te można było znaleźć tylko w regionie Sivas do lat 80., a teraz Można je znaleźć na całym świecie, ale nadal głównie w Turcji. Historia zaciekłego obrońcy szybko się rozprzestrzeniła i wkrótce inni rolnicy zaczęli je hodować. Ponieważ muzułmanie nie musieli trzymać psów w domu, kangali pozostali na zewnątrz. Izolacja pomogła im stać się silnymi i zaciekłymi obrońcami.

Co ciekawe, dwa do trzech Kangali może doskonale chronić od 150 do 250 owiec.

Chociaż może to być wyjątek, Tureckie kangury nie są agresywne wobec ludzi. Jeśli nie ma zagrożenia ani prowokacji, nie będą działać agresywnie bez powodu. Są szczególnie silnie chronione przed kobietami i dziećmi. Jeśli Kangal poluje na człowieka, gdy go złapie, spadnie na ziemię i położy na niej przednie nogi. Są bardzo odważni i są wychowywani głównie w parach, więc podczas walki będą się o siebie troszczyć i nigdy nie pozwolą, aby którekolwiek z nich zostało zranione.

Kolejna ciekawostka, ta rasa psów ma najsilniejszą siłę gryzienia na świecie.

Chociaż jest to spokojna rasa, jest całkowicie zabroniona w Danii (import, hodowla i sprzedaż). Na Ukrainie znajdują się na liście niebezpiecznych psów, a na Białorusi muszą być trzymane w ogrodzonych pomieszczeniach z napisem na nim. Osoba, która nie ma potwierdzenia, że wie, jak prawidłowo obchodzić się z tą rasą, nie może po niej chodzić, podobnie jak osoba poniżej 18 roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *