Wycieczka po Alcatraz w San Francisco

Alcatraz był uważany za dowód ucieczki, jednak w 1962 roku bracia Anglin i Frank Morris zniknęli na tratwie. Ponieważ wymagania żeglugowe przewyższają wymagania stawiane więźniom w Ritz, to właśnie policjant Kennedy formalnie zarządził jego zamknięcie w 1963 roku.

Nawet zanim twój prom dotrze na Skałę, zaczniesz planować swoją ucieczkę. plain gambit to pralnia i ukryta w ładunku prześcieradeł. z drugiej strony, co? Jeśli zostaniesz złapany, zostaniesz wysłany do izolatki D-Block, małego sześcianu wszędzie tam, gdzie dni wyznaczają kwadratowy środek oznaczony lekkim szybem podróżującym po ścianie – w przeciwnym razie możesz zostać przesłuchany technikami wiktymizacji wyłącznie nawiązującymi do skądinąd dokładnej Trasy Audio Alcatraz, z relacjami z pierwszej ręki przez strażników więziennych i więźniów skały.

Poza blokiem, zauważysz słabe graffiti na zbiorniku z napisem „This is Indian Land”. Deklaracja ta została stworzona przez rodzimych aktywistów Jankesów, których Prośba o pokazanie zamkniętej Wyspy Więziennej w rodzimym Ośrodku Studiów Jankesów była wielokrotnie odrzucana w latach sześćdziesiątych.

Zatrzymaj się w bibliotece, aby wyobrazić sobie książki, które zwykła nieszczęśliwa osoba skanuje w tempie od siedemdziesięciu pięciu do stu rocznie – chociaż żadna z książek nie może mieć odniesień do Zbrodni, przemocy lub seksu. Napięte 20-minutowe posiłki serwowano pod uzbrojoną strażą w mesie, gdzie nie pozostawiono łyżki, a objaw nakazywał więźniom: „bierzcie wszystko, czego po prostu nie chcecie – jedzcie wszystko, co tylko bierzecie.”Jeśli się odważysz, wejdź do celi i uruchom słuchawki na błysk, i usłysz beztroskie życie w mieście move one.25 mil nad wodą.

To jest udręka, która stworzyła niebezpieczne ucieczki i latające skoki do riptides warte ryzyka, od XIX-wiecznej instauracji więzienia do przenoszenia dezerterów wojennych i rdzennych dysydentów Jankeskich. W 1934 roku Federalne Biuro Więziennictwa przejęło Alcatraz, aby zająć się głośnymi przestępcami, takimi jak szef gangu z Chicago Al „Człowiek z blizną”, Harlemski poeta-Mafioso „Bumpy” Johnson i Ferdinand Joseph la Menthe Morton Sobell uznani za winnych sowieckiej tajnej pracy z Juliusem i Ethel Rosenberg.

Ostatecznie, w przeddzień Święta Dziękczynienia 1969 roku, siedemdziesięciu dziewięciu aktywistów tubylczych Jankesów złamało blokadę Straży Przybrzeżnej i przejęło Alcatraz w proteście przeciwko łamaniu traktatów i zawłaszczaniu ziem 106 rodzimym drużynom. W ciągu następnych 19 miesięcy około 5600 rdzennych Amerykanów odwiedziło okupowaną wyspę, wywołując Politykę tubylczych Jankesów w całym kraju. Przed zawłaszczeniem Wyspy przez organy ścigania w 1971 roku, poparcie społeczne zmusiło prezydenta Nixona do ożywienia rodzimego terytorium i wzmocnienia autonomii rdzennych Narodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *